Robot traktörler. Peki çiftçiler ne yapar?


Düşünün bir tarlada ne kadar süre traktör kullanmak ile geçiyordur? Peki çiftçiler makineleri sürmek için zaman harcamak zorunda kalmazlarsa ne yaparlar?

Teknolojinin işletmeleri nasıl etkilediğine odaklanan Kanada Vancouver’lı fütürist Nikolas Badminton “Yapay zeka ve teknoloji ile makineleri yönetmenin mümkün ve sürüşün eskisi gibi zorunlu olmayacağını” söyledi.

“Tarım işleri değişecek ve sürüş ortadan kaybolacak işler arasında” diye açıklıyor TechTour Live etkinliğinde.

“İnsanlar muhtemelen daha fazla bilgi üzerine çalışma, analiz yapma ve yüksek yetenek seviyesinde kararlar alma gibi farklı işler yapmak için uğraşacaklar”

“İşler kaybolmayacak, iş türleri kaybolacak”

Peki çiftçilerin arazide uğraştığı koşullar ve havadaki tüm değişkenlikler? Robot traktörler kar fırtınalarında neler yapabilecek?
Badminton “Araçlarla uğraşan bir insan unsurunun hala olacağına inanıyorum ancak makinelerin deneyimlerden öğrenme yeteneği hızla artıyor”.

“Öğrenmeyle ilgili sistemlerimiz var. Bu araçlar ne kadar çok kullanılırlarsa, bu koşullardan o kadar çok öğreniyorlar.”

Ayrıca düşünülmesi gereken toplumsal yönleri vardır. Bu nedenle Badminton, insanların uyum sağlamasına yardımcı olacak eğitim programlarının kritik öneme sahip olduğunu söylüyor.

Bu başlığı okuyanlar bunu da okudu

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz